Het pootaardappelbedrijf HZPC-Kantaperuna AB is gestart als een joint venture tussen twee pootaardappelbedrijven Pohjoisen Kantayhtiö uit Finland (60%) en HZPC uit Nederland (40%). Onlangs heeft HZPC de resterende 60% van de aandelen van Kantaperuna overgenomen. Als gevolg hiervan zal HZPC-Kantaperuna worden voortgezet als 100% deelneming van HZPC Holland.
HZPC is een toonaangevend pootaardappelbedrijf met deelnemingen in verschillende Europese landen en in een aantal landen op andere continenten. HZPC kweekt en bezit aardappelrassen die door verschillende pootaardappeltelers in verschillende landen worden geproduceerd en die wereldwijd worden verkocht in ca. 80 landen.
Pohjoisen Kantayhtiö (voorheen bekend als Kantaperuna) is een Fins bedrijf en is in Finland actief in pootaardappelen en gedurende de laatste jaren ook actief in de waardeketen van aardappelen zoals de consumptieaardappelhandel en aardappelverwerking in Finland.
De joint venture is 5 jaar geleden gestart met de gecombineerde en elkaar aanvullende kennis van beide bedrijven. Vanwege de sterke ontwikkelingen binnen Kantayhtiö en de focus van HZPC op pootaardappelen, hebben beide bedrijven besloten tot de aandelenoverdracht.
HZPC-Kantaperuna zal, zoals voorheen, doorgaan en deze wijziging van eigenaar heeft geen gevolgen voor leveranciers, klanten of medewerkers. HZPC-Kantaperuna heeft via HZPC toegang tot een grote portfolio van innovatieve aardappelrassen, bestemd voor verschillende doeleinden waarvan verscheidende erg geschikt zijn voor de Zweedse markt.
Source: HZPC via AGF Nieuws
- Noticias
- Cadena de Suministro de Papas
- HZPC wordt 100%...
HZPC wordt 100% eigenaar van HZPC-Kantaperuna AB (Finland)
Abril 16, 2012
¿Te gustaría recibir noticias como esta por correo electrónico? ¡Únete y suscríbete!
Get the latest potato industry news straight to your WhatsApp. Join the PotatoPro WhatsApp Community!
Temas relacionados:
Sponsored Content
Empresa Destacada
Noticias relacionadas

Octubre 12, 2026
Brasil: la papa Asterix cae 12,9 por ciento en São Paulo tras un fuerte inicio de octubre
En São Paulo, la papa Asterix lavada cayó 12,86% el 8 de octubre hasta R$ 117,33 por bolsa de 50 kilos, aunque todavía se mantiene alrededor de 21% por encima de su cotización al comienzo del mes.
Octubre 12, 2026
México se prepara para CONPAPA 2026, encuentro clave de la industria nacional de la papa
El Congreso Nacional de Papa se celebrará del 14 al 16 de octubre en el Centro Banamex de Ciudad de México, reuniendo a productores, empresas, autoridades, investigadores y proveedores de tecnología.
Octubre 12, 2026
Colombia: menor superficie sembrada impulsa 78% el precio de la papa
En Colombia, el precio de la papa aumentó 78,28% interanual en septiembre, impulsado por una menor superficie sembrada tras las pérdidas de 2025 y por dificultades climáticas que redujeron la disponibilidad en el mercado. Sponsored Content
Últimas noticias
Sponsored Content
Sponsored Content
Sponsored Content
Localización
Sponsored Content
