Nu doorpakken in Nederland en aandacht blijven genereren in andere landen’, is een van de conclusies in het Ecorys-rapport ‘Potato Supply Management’. De akkerbouwvakbond NAV heeft de ambitie om nu door te pakken met de krachtenbundeling van aardappeltelers in Nederland en Noordwest Europa.
In het rapport dat in opdracht van de NAV is opgesteld wordt vastgesteld is dat de NAV-voorstellen met veel sympathie in andere landen in Noordwest Europa zijn ontvangen, de interesse bij buitenlandse telers en organisaties groot is en men duidelijk blij is met het Nederlandse initiatief. Uiteraard ziet men ook diverse ‘beren op de weg’.
In het rapport de NAV aangemoedigd voortvarend voort te gaan. ‘Nederland loopt duidelijk voor in het proces aangezien de NAV hier de discussie is opgestart. De NAV dient er voor te zorgen dat deze voorsprong behouden blijft. Stakeholders in de andere landen verwachten namelijk dat Nederland niet alleen het initiatief trekt, maar ook verder uitwerkt. Dit betreft zowel het inhoudelijk verder ontwikkelen van het idee voor krachtenbundeling in Noordwest Europa als het voorbereiden van het informatiemanagementsysteem (‘demand’ en ‘supply’) en de Europese invulling van supply management binnen de mededingingskaders.’
De onderzoekers menen dat het zeer stimulerend zou werken als Nederland rond de jaarwisseling 2008/09 cruciale informatie over de prijsvorming, over ‘vraag en aanbod zou presenteren’. De rapporteurs schatten in dat het NAV-voorstel, al dan niet in aangepaste vorm, zeer goed haalbaar is en ook draagvlak vindt in de omringende landen.
- News
- Potato Supply chain
- Nu doorpakken met...
Nu doorpakken met krachtenbundeling aardappeltelers
September 11, 2008
Source
Like to receive news like this by email? Join and Subscribe!
Get the latest potato industry news straight to your WhatsApp. Join the PotatoPro WhatsApp Community!
Related Topics:
Sponsored Content
Related News

September 15, 2026
1st International Symposium of Potato to Bring European Potato Sector Together in Madrid
The 1st International Symposium of Potato will bring together more than 400 professionals in Madrid on October 5, 2026, to discuss potato production, trade, plant health and opportunities across the European potato value chain.
September 14, 2026
Swiss Potato Harvest Falls to Record Low of 333,000 Tonnes Amid Heat and Drought
Switzerland is facing a record-low potato harvest after the hot summer reduced production to 20 percent below the six-year average. Domestic potatoes now cover only 70 to 75 percent of demand, increasing the need for imports.
September 13, 2026
FRUIT LOGISTICA Connect India Alongside BIOFACH INDIA in Mumbai in 2028
Messe Berlin and NürnbergMesse will launch FRUIT LOGISTICA Connect India alongside BIOFACH INDIA in Mumbai on May 25–27, 2028, creating a joint platform for India's fresh produce and organic food sectors and international business. Sponsored Content
Latest News
Sponsored Content
Sponsored Content
Sponsored Content
Where
Sponsored Content