De totale Belgische productie consumptieaardappelen wordt voor 2010 geraamd op 3,49 miljoen ton, ermee rekening gehouden dat door de slechte weersomstandigheden één à twee procent van het areaal achterblijft in de grond. Dat schrijft het Proefcentrum voor de Aardappelteelt (PCA) op grond van hetgeen blijkt uit de enquête die zij samen met het FIWAP en CARAH half november hield onder hun leden.
In Vlaanderen liggen er meer vrije aardappelen dan gecontracteerde. In Wallonië is dit net omgekeerd. Alles samen is iets minder dan de helft van de Belgische voorraad gecontracteerd (48%). Het PCA wijst erop dat dit voor het derde jaar op rij een stijging is. De bewaaraardappel Bintje vertegenwoordigt iets meer dan twee derde van de voorraad en wordt minder onder contract geteeld (40%) dan andere industrierassen en tafelaardappelen (75%).
De nieuwsbrief van het PCA besluit met een reflectie over de aardappelprijzen. “Door de areaaltoename in België werden rampzalige gevolgen voor de aardappelprijzen verwacht, maar het draait in de praktijk heel anders uit”, zegt het PCA. “De prijzen zijn goed en er is momenteel geen aanleiding om een prijsdaling te verwachten.”
Het PCA verklaart dat door te verwijzen naar het gelijkblijvend areaal voor de vijf belangrijkste aardappelproducerende landen in de EU. Bovendien valt de opbrengst per hectare in alle omringende landen laag uit.
Meer en meer aardappelen vinden afzet bij de aardappelverwerkende industrie, wat volgens het PCA een zwaarwichtige en structurele reden is voor de gunstige marktontwikkeling van de laatste jaren.
- Noticias
- Cadena de Suministro de Papas
- Wat deed de...
Wat deed de aardappelprijzen in gunstige zin evolueren?

Diciembre 10, 2010
Fuente
¿Te gustaría recibir noticias como esta por correo electrónico? ¡Únete y suscríbete!
Get the latest potato industry news straight to your WhatsApp. Join the PotatoPro WhatsApp Community!
Temas relacionados:
Sponsored Content
Noticias relacionadas

Septiembre 28, 2026
México: menor oferta de papa podría impulsar los precios durante el invierno
En México, el cierre de cosechas, los menores rendimientos y la reducción de la superficie sembrada podrían restringir la oferta de papa y generar presión al alza sobre los precios entre diciembre de 2026 y febrero de 2027.
Septiembre 28, 2026
España: la sequía reduce la cosecha de patatas en 2026
La producción española de patata caerá entre un 8% y un 10% en 2026, hasta unos 1,8 millones de toneladas, con descensos de hasta 35% en Andalucía debido principalmente a la sequía y los menores rendimientos.
Septiembre 23, 2026
Chile: buscan mejorar el diagnóstico molecular de la sarna polvorienta y la sarna común en papa
En Chile, el proyecto SCAB-ID 2.0 busca validar un sistema de qPCR multiplex capaz de detectar y diferenciar simultáneamente la sarna polvorienta y la sarna común de la papa, con miras a transferirlo a laboratorios de diagnóstico agrícola. Sponsored Content
Últimas noticias
Sponsored Content
Sponsored Content
Sponsored Content
Localización
Sponsored Content